ERNST & YOUNG CENTRAL & SOUTH EAST EUROPE

Senior Konsultantka / Konsultant - Market Risk & Treasury - Zespół Financial Risk & Analytics

Location
Warszawa, Poland
Salary
Competitive salary
Posted
26 Oct 2021
Closes
28 Oct 2021
Ref
699352501
Approved employers
Approved employer

Zapraszamy Cię do dołączenia do zespołu, którego członkowie na co dzień realizują ciekawe projekty dotyczące innowacyjnych i istotnych zagadnień dla klientów sektora finansowego w kraju i na świecie.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają:
  • Dostaniesz możliwość stałego rozwoju Twojej ekspertyzy i doświadczenia biznesowego w szerokim zakresie zagadnień dotyczących zarządzania ryzykiem finansowym w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach.

Twoje główne zadania:
  • Wykonywanie analiz biznesowych w obszarze pomiaru i kontroli ryzyka rynkowego w księdze handlowej i księdze bankowej w związku z wdrażaniem nowych wymogów regulacyjnych i biznesowych, obejmujących m.in.:
    • analizę wymogów regulacyjnych i identyfikację luki / wymaganych zmian
    • definiowanie lub pozyskiwanie wymogów biznesowych i funkcjonalnych
    • analizę ilościową i jakościową wpływu nowych wymogów z perspektywy procesów, systemów i danych
  • Udział w testach wdrażanych rozwiązań
  • Przygotowywanie dokumentacji z przeprowadzanych analiz
  • Wsparcie w zarządzaniu projektem
  • Efektywna współpraca w zespole
  • Wsparcie w rozwoju młodszych członków zespołu
  • Dbanie o relacje z klientami oraz w ramach networku EY

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:
  • Doświadczenie we wdrażaniu wymogów regulacyjnych i biznesowych w obszarze pomiaru i kontroli ryzyka rynkowego w księdze handlowej i księdze bankowej
  • Umiejętność wykonywania i dokumentowania analiz biznesowych dotyczących danych, narzędzi kalkulacyjnych i analitycznych, workflow, raportowania
  • Znajomość zagadnień z obszaru zarządzania ryzykiem finansowym, przykładowo:
    • konstrukcja i reguły obrotu instrumentami finansowymi
    • wycena instrumentów finansowych, w tym pochodnych (np. krzywe dyskontowe i projekcyjne, płaszczyzny zmienności)
    • pomiar i kontrola ryzyka (np. VaR, FRTB, IRRBB, stress testy, płynność)
    • znajomość otoczenia regulacyjnego funkcjonowania instytucji bankowej, w tym: CRD/CRR, wymagań KNF i EBA, reforma IBOR
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ścisłe np. ekonometria, matematyka, statystyka, informatyka)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego
  • Umiejętność posługiwania się SQL oraz np.: Python, R, SAS, C#/C++, Spark

Kogo szukamy:

Poszukujemy osób, które przejawiają inicjatywę oraz chęć ciągłego rozwoju zawodowego i personalnego. Dodatkowo ważna jest dla nas praca zespołowa i umiejętność radzenia sobie z wielozadaniowością.

Oferujemy:
  • bezpośredni udział w ciekawych projektach dla wiodących instytucji finansowych w Polsce i na świecie
  • możliwość dynamicznego rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie
  • wsparcie w zdobywaniu uznawanych na rynku kwalifikacji oraz certyfikatów, np. darmowy EY Tech MBA by Hult
  • EY Badges - unikalny program certyfikowania kompetencji przyszłości
  • platformy szkoleniowe online takie jak Udemy oraz Coursera do Twojej dyspozycji
  • elastyczny czas i miejsce pracy
  • rozwój oparty na kulturze feedbacku i wsparciu indywidualnego Career Counselora
  • program EY Care & Wellness

Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 260 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 3200, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.