CONSULTANT FINANCIAR PENTRU FONDURI NERAMBURSABILE

Location
Bucharest (City)
Salary
Not Disclosed
Posted
07 Oct 2021
Closes
07 Nov 2021
Contract type
Permanent
Hours
Full time

Descrierea jobului:

  • Sustinerea de prezentari catre clienti referitoare la finantarile nerambursabile existente, atat in cadrul intalnirilor directe, cat si in cazul unor evenimente/conferinte de profil;
  • Realizarea de materiale sinteza despre programele si liniile de finantare;
  • Analiza ideilor de proiect prezentate de client si incadrarea in programul de finantare adecvat;
  • Evaluarea financiara a eligibilitatii clientilor pentru accesarea de fonduri nerambursabile;
  • Consilierea clientilor pentru obtinerea documentelor necesare intocmirii dosarelor de finantare;
  • Mentinerea relatiei cu clientul si colectarea tuturor informatiilor necesare scrierii proiectului;
  • Intocmirea dosarelor proiectelor si depunerea documentatiei specifice (cerere de finantare, analiza cost-beneficiu, plan de afacere si analiza financiara, documente suport);
  • Colaborarea cu toate partile implicate in elaborarea proiectelor (clienti, operatori de fond, parteneri, furnizori, etc.).

Ce ne dorim de la noul coleg:

  • Limba romana (nativ); Limba engleza (fluent); alte limbi straine constituie avantaj;
  • Capacitate de analiza a informatiei de ordin financiar si construire bugete pentru proiecte de finanatare cu fonduri nerambursabile;
  • Experienta solida in elaborarea planurilor de investitii si bugete;
  • Capacitate de evaluare corecta a riscurilor unor investitii pentru bugetul sau capitalul companiei;
  • Abilitati de prezentare, relationare, respectarea termenelor limita, competente cognitive de tip gandire analitica si rezolvarea problemelor;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte sau mai multi clienti simultan;
  • Disponibilitate la deplasari interne si internationale, la sediile clientilor sau la evenimente/conferinte de profil.
  • Comunicare, comunicare, comunicare!

Beneficii:

  • Mediu dinamic si provocator;
  • Acces la oportunitati multiple de dezvoltare profesionala.
  • Oportunitati financiare direct legate de performantele realizate.

 Daca esti o persoana ambitioasa, cu background financiar relevant si cu simtul umorului te invitam sa faci parte din echipa noastra!