Chief Accountant/Head of Accounting

Location
Katowice
Salary
Competitive salary + benefits
Posted
27 May 2021
Closes
27 Jun 2021
Ref
210/02/2021/JJ
Contract type
Permanent
Hours
Full time
Experience level
Director

W Antal zajmujemy się rekrutacją do ponad 20 lat. Dzięki działaniu w 10 wyspecjalizowanych dywizjach, świetnie orientujemy się w aktualnych trendach branżowych. Precyzyjnie określamy specyfikę stanowiska, klasyfikując kluczowe umiejętności i niezbędne kwalifikacje. Naszą misją jest nie tylko znalezienie kandydata, którego kompetencje wpisują się w wymagania danego ogłoszenia, ale przede wszystkim stanowiska, spełniającego oczekiwania kandydata.

Dla naszego Klienta, prężnie działającej na rynku polskim spółki z branży medical devices, poszukujemy zmotywowanej i doświadczonej osoby na stanowisko Chief Accountant

Główne obowiązki:

  • Przejęcie pełnej rachunkowości z biura rachunkowego do wewnątrz organizacji
  • Impementacja procedur księgowych i obiegu dokumentów w spółce
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki akcyjnej zgodnie z zasadami rachunkowości i przepisami podatkowymi (wyłącznie w oparciu o polskie standardy rachunkowości i polskie prawo podatkowe)
  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych VAT, CIT
  • Sprawozdawczość finansowa oraz kontakt z instytucjami zewnętrznymi (GUS, NBP, US, ZUS)
  • Zarządzanie podległym zespołem
  • Tworzenie i odpowiedzialność za politykę rachunkową w spółce
  • Optymalizacja procesów księgowych i podatkowych oraz wdrażanie usprawnień
  • Przygotowanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu oraz raportowanie do spółki matki (za granicą)
  • Wsparcie dla innych działów firmy

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe finansowe lub ekonomiczne
  • minimum kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego
  • świetna znajomość zasad rachunkowości i sprawozdawczości finansowej
  • doświadczenie w układaniu procesów i zarządzaniu księgowością
  • biegła znajomość języka angielskiego (C1)
  • rzetelność i wysoka kultura osobista
  • decyzyjność w działaniu

Oferujemy:

  • praca pełna wyzwań w dynamicznym środowisku
  • wynagrodzenie dostosowane do poziomu doświadczenia
  • wpływ na tworzenie polityki rachunkowości w spółce
  • benefity pozapłacowe