Główny/a księgowy/a

Location
Wrocław
Posted
13 May 2021
Closes
13 Jun 2021
Ref
92/05/2021/AW
Full time
Experience level
Qualified accountant

KONSULTANT PROWADZĄCY: AGNIESZKA WINIARZ

Dla naszego klienta międzynarodowej firmy w branży motoryzacyjnej szukamy głównego księgowego. Do Twoich zadań poza współpracą z dyrektorem finansowym będzie wsparcie zespołu księgowego. Jeśli posiadasz doświadczenie w zarządzaniu zmianą oraz w definiowaniu i doskonaleniu procesów zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunkowe rachunkowość i finanse
  • min. 5 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • znajomość zasad MSR i MSSF
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem, delegowaniu, motywowaniu i organizacji pracy
  • znajomość procesów finansowo - księgowych i sprawozdawczych
  • znajomość programów MS Office, w szczególności programu MS Excel
  • samodzielność oraz umiejętność pracy w zespole
  • znajomość programów ERP, znajomość programu IFS będzie dodatkowym atutem

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie pełnej księgowości, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
  • kalkulacja podatku od towarów i usług, podatku dochodowego, sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, JPK i in.
  • sporządzanie miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych
  • sporządzanie obowiązujących sprawozdań statystycznych (GUS/NBP)
  • przygotowywanie i analiza przepływów finansowych
  • obsługa bankowa Spółki
  • księgowanie list płac
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • przygotowywanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości oraz przestrzeganie procedur księgowo-podatkowych
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami, audytorami, organami podatkowymi i bankami
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad podległym zespołem księgowym

Oferujemy:

  • ciekawą pracę w środowisku międzynarodowym
  • atrakcyjne warunki zatrudnienia
  • stabilne zatrudnienie w prężnie rozwijającej się firmie
  • dobrą atmosferę