Finance Manager/ Chief Accountant

Location
Kraków
Salary
Competitive salary + benefits
Posted
19 Feb 2021
Closes
03 Mar 2021
Ref
/153/02/2021/JJ
Contract type
Permanent
Hours
Full time
Experience level
Manager

W Antal zajmujemy się rekrutacją do ponad 20 lat. Dzięki działaniu w 10 wyspecjalizowanych dywizjach, świetnie orientujemy się w aktualnych trendach branżowych. Precyzyjnie określamy specyfikę stanowiska, klasyfikując kluczowe umiejętności i niezbędne kwalifikacje. Naszą misją jest nie tylko znalezienie kandydata, którego kompetencje wpisują się w wymagania danego ogłoszenia, ale przede wszystkim stanowiska, spełniającego oczekiwania kandydata.

Dla jednego z moich Klientów, Funduszu Inwestycyjnego - poszukuję doświadczonego kandydata na stanowisko FINANCE MANAGER/CHIEF ACCOUNTANT.

Zatrudniona osoba stanie przed wyzwaniem stworzenia Działu Księgowego od zera i przeniesienia wszystkich procesów księgowych z biura rachunkowego do wewnątrz organizacji. Przyszły Finance Manager powinien mieć solidny backround w księgowości, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu ustawy o rachunkowości oraz polskiego prawa podatkowego i doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego. Szukamy osoby charyzmatycznej, decyzyjnej i z biznesowym podejściem,takiej której można powierzyć bardzo odpowiedzialne zadanie, jakim jest zbudowanie księgowości i polityki księgowej w spółce. Finance Manager będzie dla Zarządu partnerem wspierającym strategiczne i biznesowe decyzje.

Główne obowiązki:

  • stworzenie od podstaw całego działu księgowości obsługującego kilka spółek skupionych w funduszu
  • stworzenie polityki księgowości oraz obiegu dokumentów w spółce, stworzenie i dbałość o procedury wewnętrzne
  • wdrożenie systemu księgowego ERP
  • przeniesienie księgowości z biura rachunkowego
  • zbudowanie merytorycznego zespołu księgowego oraz zarządzanie nim
  • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych
  • pełna odpowiedzialność za sprawozdawczość podatkową (VAT, CIT) i ustawową (GUS, US)
  • sporządzanie sprawozdań finansowych
  • tworzenie raportów i analiz wspierających decyzje zarządcze
  • dostarczanie pełnych i poprawnych informacji finansowych do celów raportowania, prognozowania i kontroli w organizacji
  • ciągłe doskonalenie i praca nad efektywnością procesów księgowych i podatkowych
  • aktywny udział w innych projektach i inicjatywach związanych z księgowością
  • współpraca z audytorami
  • współpraca z zarządem i raportowanie do Prezesa Zarządu
  • zaplecze merytoryczne dla wszystkich spółek/działów

Wymagania:

  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego
  • wykształcenie kierunkowe
  • doświadczenie w budowaniu/przeorganizowywaniu działu księgowego oraz kompleksowym prowadzeniu pełnej księgowości
  • praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości i polskich przepisów podatkowych
  • doświadczenie managerskie i organizatorskie
  • poparte sukcesami doświadczenia związane z tworzeniem procesów księgowych
  • wysoka kultura osobista
  • mile widziane doświadczenie we wdrożeniach/upgrade systemów księgowych
  • odpowiedzialność w samodzielnym podejmowaniu decyzji

Oferujemy:

  • dużo wyzwań już od pierwszego dnia w pracy
  • dużą dynamikę w pracy w niekorporacyjnej strukturze
  • ubezpieczenie na życie
  • prywatna opieka medyczna
  • multisport
  • nowoczesne biuro z pyszną kawą i świeżymi owocami