Specjalista ds. konsolidacji sprawozdań finansowych

Location
Wieluń
Salary
Competitive salary + benefits
Posted
02 Dec 2020
Closes
02 Jan 2021
Ref
/4/12/2020/MT
Contract type
Permanent
Hours
Full time
Experience level
Qualified accountant

W Antal zajmujemy się rekrutacją do ponad 20 lat. Dzięki działaniu w 10 wyspecjalizowanych dywizjach, świetnie orientujemy się w aktualnych trendach branżowych. Precyzyjnie określamy specyfikę stanowiska, klasyfikując kluczowe umiejętności i niezbędne kwalifikacje. Naszą misją jest nie tylko znalezienie kandydata, którego kompetencje wpisują się w wymagania danego ogłoszenia, ale przede wszystkim stanowiska, spełniającego oczekiwania kandydata.

Dla naszego Klienta, wiodącego producenta na rynku pojazdów użytkowych poszukujemy osoby na stanowisko

Specjalisty ds. konsolidacji sprawozdań finansowych

Przyszły Specjalista ds. konsolidacji sprawozdań finansowych, będzie częścią zespołu księgowego i będzie raportować bezpośrednio do Finance Managera. Osoba aplikująca na to stanowisko powinna mieć przynajmniej 2 lata doświadczenia w dziale finansowym firmy audytorskiej/ produkcyjnej. Nasz kandydat to osoba, która chce się rozwijać w dużej firmie, notowanej na GPW, będącej liderem w swojej branży.

Miejsce pracy: Województwo Łódzkie (Południowo - Zachodnia część)

Zakres zadań:

  • weryfikacja i analiza danych finansowych spółek Grupy na potrzeby sporządzania skonsolidowanego sprawozdania finansowego, w tym przejścia z lokalnych standardów na MSSF
  • weryfikacja pakietów konsolidacyjnych i poprawności sporządzania raportów pod kątem zgodności z polityką Grupy i MSSF
  • udział w uzgadnianiu wzajemnych transakcji pomiędzy spółkami w Grupie
  • udział w przygotowaniu skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy
  • kompletowanie dokumentacji konsolidacyjnej
  • kontakt ze służbami księgowymi spółek zależnych oraz współpraca z audytorami

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne/finansowe
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień finansowo-księgowych
  • Min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (mile widziane wcześniejsze doświadczenie w firmach audytorskich)
  • Znajomość języka angielskiego na minimum poziomie B2
  • Znajomość UoR oraz MSSF
  • Znajomość sprawozdawczości finansowej i zasad konsolidacji sprawozdań finansowych
  • Umiejętności analityczne oraz wysokie kompetencje organizacyjne, komunikacyjne i świadomość biznesowa

Klient oferuje:

  • Umowę o pracę
  • Pracę w rozpoznawalnym brandzie, firmie będącej liderem w branży
  • Pracę w centrali międzynarodowej Grupy
  • Możliwość udziału w ciekawych projektach
  • Wynagrodzenie 9 - 10 000 brutto
  • Możliwy dodatkowy pakiet relokacyjny