Coordonator contabilitate - BT Direct IFN SA

Location
Bucharest/Cluj-Napoca, Romania
Salary
Salariu competitiv
Posted
19 Nov 2020
Closes
19 Dec 2020
Job role
Tax
Contract type
Permanent
Hours
Full time

Candidatul ideal Noi suntem #PeopleofBT si te vrem in echipa noastra!
Suntem in cautare de noi colegi cu multa energie si dorinta de a face treaba buna.
Prin urmare, daca ai studiile superioare finalizate la un profil economic si experienta pe o pozitie similara / coordonare , poti sa te gandesti la un loc in echipa noastra.

Te sfatuim sa aplici daca:

  • Ai acumulat experienta intr-un IFN sau intr-o institutie bancara
  • Detii cunostinte avansate de utilizare ale excelului
  • Ai finalizat CECCAR
  • Ai experienta in raportarea catre autoritatile fiscale
  • Cunosti sisteme informatice contabile: Charisma/ Oracle

Descrierea jobului Iti doresti un job altfel? Atunci vei avea ocazia sa:

  • Organizezi, coordonezezi și controlezi activitatili de gestiune contabila si evidenta contabila a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • Supervizezi efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, in conformitate cu politicile si procedurile agreate si aprobate la nivelul societatii, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale;
  • Intocmesti balantele de verificare lunara;
  • Gestionezi aspectele fiscale si raportarea la timp catre autoritatile fiscale (verificare si intocmirea decontului de TVA; calculul si declararea impozitului pe profit conform dispozitiilor legale în vigoare, precum si alte impozite si taxe prevazute de legislatia in vigoare - ex taxe locale, impozit pe venituri din premii, impozit pe veniturile din alte surse, verificarea declaratiilor necesare precum si depunerea lor electronica; etc.)
  • Menti legatura cu bancile si cu alte institutii financiare si gestionarea activitatii de trezorerie;
  • Efectuezi tratamentele de inchidere de luna;
  • Participi la elaborarea bilantului contabil al societatii, a contului de rezultate (profit și pierdere) si a tabloului de disponibilitati (fluxuri de numerar);
  • Participi la inventarierea anuala a patrimoniului societatii, intocmesti documentele necesare desfasurarii acestei activitati si inregistrezi in contabilitate rezultatele in urma procesului de valorificare;
  • Asiguri suport auditorilor externi in procesul de audit.

Top 10 beneficii la BT

  • program flexibil
  • acoperirea cheltuielilor pentru certificare ACCA
  • cursuri si traninguri
  • facilitati oferite de partenerii BT
  • prima de vacanta
  • abonament medical
  • job rotation
  • zile libere la evenimente speciale
  • pensie facultativa
  • prima de performanta

Ce zici, merita sa te alaturi echipei BT?

Pentru mai multe informații și pentru a solicita vizitați site-ul nostru web prin butonul de solicitare de mai jos.