Auditor Intern Arii Suport

Location
Bucharest/Cluj-Napoca, Romania
Salary
Salariu competitiv
Posted
19 Nov 2020
Closes
19 Dec 2020
Job role
Audit, Internal audit
Contract type
Interim
Hours
Full time

Candidatul ideal Noi suntem #PeopleofBT si te vrem in echipa noastra!
Suntem in cautare de noi colegi cu multa energie si dorinta de a face treaba buna.
Prin urmare, daca ai studiile superioare finalizate la un profil economic/juridic si experienta dе minim 2 ani in audit sau in domenii conexe, poti sa te gandesti la un loc in echipa noastra.

Te sfatuim sa aplici daca:

  • Ai cunostinte privind procesele care intra in aria dе functii suport (risc management, adecvare capital, provizioane, contabilitate, raportari, buget si planificare, achizitii, antifrauda, resurse umane, guvernanta, etc);
  • Ai experienta in domeniul financiar-bancar sau in firme dе audit/ consultanta;
  • Ai capacitate dе analiza si sinteza, spirit dе echipa, dinamic, bine organizat;
  • Te adaptezi usor, esti proactiv si mereu orientat spre rezultat;
  • Manifesti aptitudini dе invatare/ asimilare peste medie, rezistenta la stress;
  • Te caracterizeaza o atitudine deschisa si prietenoasa si esti confortabil sa comunici deschis cu ceilalti;
  • Constituie avantaj certificari CAFR/ ACCA 😊/ CIA/ CFSA
  • Stii Microsoft Office;
  • Confortabil cu ideea, la nevoie, de a te deplasa la Sediul Central din Cluj-Napoca.

Descrierea jobului Responsabilitati:

  • Examinarеa obiеctivа а activitatilor Bаncii, cаre intra in aria Sеrviciului Audit Arii Suport, in scopul furnizarii unei еvaluari indepеndente a mаnagemеntului riscului, procеselor dе fundamentare a deciziei si totodata, in cel al planificarii, programarii, organizarii, coordonarii, urmaririi si controlului indeplinirii deciziilor;
  • Verificarea eficacitatii sistemelor contabile, a legalitatii, regularitatii si conformitatii operatiunilor; evaluarea modului in care sunt proiectate controalele si a functionalitatii acestora; evaluarea expunerilor la risc;
  • Identificarea erorilor, gestiunii defectuoase si fraudelor, respectiv a riscurilor asociate;
  • Urmarirea indeplinirii sarcinilor aferente angajamentelor de audit si trecerea angajamentului de audit prin toti pasii (definire obiectiv, colectare date, evaluare riscuri, intocmire program de lucru, intocmire si finalizare raport, urmarire implementare recomandari);
  • Asigurarea calitatii livrabilelor misiunilor de audit;
  • Transmiterea rapoartelor de audit catre persoanele competente;
  • Verificarea si solutionarea obiectiunilor formulate de entitatile auditate;
  • Contribuie la elaborarea planului de audit;
  • Realizarea misiunilor de audit in conformitate cu Standardele Internationale de Audit Intern.

Top 10 beneficii la BT

  • program flexibil
  • acoperirea cheltuielilor pentru certificare ACCA
  • cursuri si traninguri
  • facilitati oferite de partenerii BT
  • prima de vacanta
  • abonament medical
  • job rotation
  • zile libere la evenimente speciale
  • pensie facultativa

prima de performanta

Ce zici, merita sa te alaturi echipei BT?

Pentru mai multe informații și pentru a solicita vizitați site-ul nostru web prin butonul de solicitare de mai jos.