Analist raportari financiare - Dep. Analiza si Raportari

Location
Cluj-Napoca, Cluj
Salary
Salariu competitiv
Posted
19 Nov 2020
Closes
19 Dec 2020
Contract type
Permanent
Hours
Full time
Experience level
Part qualified, Newly qualified

Candidatul ideal Noi suntem #PeopleofBT si te vrem in echipa noastra!
Suntem in cautare de noi colegi cu multa energie si dorinta de a face treaba buna.
Prin urmare, daca esti licentiat sau cu diploma de master intr-unul din urmatoarele domenii: Financiar-Contabilitate, Business, Matematica, Politehnica, cu focus pe domeniul economic poti sa te gandesti la un loc in echipa noastra. Certificarea ACCA sau in curs de a fi obtinuta reprezinta un avantaj.

Te sfatuim sa aplici daca:

  • Ai capacitate de analiza si sinteza, acuratete si rezistenta la stres;
  • Te adaptezi usor, esti proactiv si mereu orientat spre rezultat;
  • Te caracterizeaza o atitudine deschisa si prietenoasa si esti confortabil sa comunici deschis cu ceilalti;
  • Ai abilitatea de a gestiona multiple activitati/proiecte specifice rolului si de a respecta deadline-urile;
  • Esti o persoana autodidacta
  • Stii Microsoft Office, in special Excel si PowerPoint si stii… Business English la nivel avansat.

Descrierea jobului Iti doresti un job altfel? Atunci vei avea ocazia sa:

  • Te ocupi de rapoarte pentru top management, finantatori si investitori cu evolutia principalilor indicatori de performanta;
  • Analizezi costurile operationale si identifici principalii factori care au dus la realizarea acestora;
  • Contribui la realizarea unor rapoarte complexe de profitabilitate la nivel de linie de afaceri;
  • Analizezi si explici principalele variatii ale indicatorilor financiari;
  • Intocmesti rapoarte complexe catre Autoritatea de Supraveghere Financiara si Bursa de Valori Bucuresti;
  • Participi la indeplinirea task-urilor ad-hoc solicitate de top management;
  • Participi la revizuirea anuala a Manualului de Politici Contabile al Grupului Financiar Banca Transilvania.

Top 10 beneficii la BT

  • program flexibil
  • acoperirea cheltuielilor pentru certificare ACCA
  • cursuri si traninguri
  • facilitati oferite de partenerii BT
  • prima de vacanta
  • abonament medical
  • job rotation
  • zile libere la evenimente speciale
  • pensie facultativa
  • prima de performanta

Ce zici, merita sa te alaturi echipei BT?

Pentru mai multe informații și pentru a solicita vizitați site-ul nostru web prin butonul de solicitare de mai jos.