Główny/a Księgowy/a

Location
Katowice
Posted
16 Nov 2020
Closes
14 Dec 2020
Ref
48/11/2020/JJ
Job role
Chief accountant
Full time
Experience level
Manager

Konsultant prowadzący: Joanna Jackowska

W Antal zajmujemy się rekrutacją do ponad 20 lat. Dzięki działaniu w 10 wyspecjalizowanych dywizjach, świetnie orientujemy się w aktualnych trendach branżowych. Precyzyjnie określamy specyfikę stanowiska, klasyfikując kluczowe umiejętności i niezbędne kwalifikacje. Naszą misją jest nie tylko znalezienie kandydata, którego kompetencje wpisują się w wymagania danego ogłoszenia, ale przede wszystkim stanowiska, spełniającego oczekiwania kandydata.

Dla naszego Klienta, dużej spółki z branży medycznej, poszukujemy kandydata na stanowisko

GŁÓWNY KSIĘGOWY

Obowiązki:

  • nadzór nad księgowością całej grupy kapitałowej
  • sprawozdawczość statutowa (GUS, NBP)
  • jednostkowe i skonsolidowane sprawozdania finansowe
  • Pełna obsługa podatkowa spółek - nadzór nad rozliczeniami podatkowymi, kontrola deklaracji podatkowych (VAT, CIT, VAT-UE)
  • Zarządzanie procesami zamknięcia miesiąca i roku oraz raportowanie
  • tworzenie polityki podatkowo-księgowej w spółkach zależnych
  • ciągłe szukanie rozwiązań i wdrażanie usprawnień w dziale księgowym
  • tworzenie analiz i raportów
  • rachunkowość zarządcza
  • zarządzanie pracą podległego zespołu księgowych
  • współpraca z partnerami zewnętrznymi (między innymi z firmami audytorskimi)
  • efektywna współpraca z Dyrektorem Finansowym i wsparcie dla innych działów i zarządu
  • aktywny udział w kluczowych projektach firmowych
  • Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • kilkuletnie doświadczenie na analogicznym stanowisku w branży medycznej lub produkcyjnej
  • bardzo dobra praktyczna znajomość przepisów rachunkowych i biegłość w prawie podatkowym
  • Decyzyjność, samodzielność i odpowiedzialność.
  • proaktywność i duże zaangażowanie w codzienną pracę
  • umiejętności analityczne i znajomość MS Excel
  • Oferujemy:

  • pracę pełną wyzwań w branży charakteryzującej się dużą dynamiką
  • realny wpływ na procesy decyzyjne w spółce
  • umowę o pracę i bardzo dobre wynagrodzenie
  • benefity pozapłacowe