Główny Księgowy

Location
Bolesławiec
Posted
15 Oct 2020
Closes
15 Nov 2020
Ref
83/10/2020/KB
Full time
Experience level
Qualified accountant
Dla naszego klienta, firmy produkcyjnej, lidera w swojej branży, poszukujemy osoby na stanowisko:
GŁÓWNY KSIĘGOWY
Opis stanowiska
  • Prowadzenie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej zgodnie z zasadami rachunkowości i przepisami podatkowymi
  • Przygotowanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, działów operacyjnych, banków, innych instytucji zewnętrznych oraz Grupy zgodnie z zasadami grupowymi
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Kontrola formalna i merytoryczna księgowań związanych z VAT / WHT
  • Kontakt oraz współpraca z instytucjami zewnętrznymi oraz audytorami
  • Odpowiedzialność za ustawowe deklaracje podatkowe, takie jak VAT, CIT
  • Odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia podatkowe, sporządzanie deklaracji i dokumentacji podatkowej
  • Monitorowanie wszystkich księgowo-podatkowych aspektów działalności Firmy oraz wsparcie w zakresie rozwiązań podatkowych
  • Aktywne wsparcie w prowadzeniu finansów Spółki
  • Współpraca z innymi działami firmy oraz z Działem Finansowym
  • Doświadczenie w zarządzaniu relacjami i zespołem
Profil kandydata
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • Wykształcenie z zakresu finansów, ekonomii lub rachunkowości
  • Umiejętność zarządzania podległym zespołem
  • Wysokie zdolności organizacyjne i interpersonalne
  • Dobra znajomość języka angielskiego (lub niemieckiego)
  • Praktyczne doświadczenie w zakresie rozliczania podatków CIT i VAT oraz przygotowywania deklaracji podatkowych
  • Znajomość obowiązujących przepisów podatkowych
  • Znajomość systemu SAP (dodatkowy atut)
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
Nasz klient oferuje:
  • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiet benefitów
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów i rozwoju zawodowego
  • Pracę w zespole profesjonalistów i ludzi z pasją
Zapraszam do kontaktu: katarzyna.biniak@antal.pl