Pandora Jewelry Shared Services Sp. z o.o.

Tax Accountant

Location
Warsaw (PL)
Salary
base salary + annual bonus + attractive benefit package
Posted
22 Mar 2023
Closes
22 Apr 2023
Approved employers
Approved employer
Job role
Accountant, Tax
Full time
Experience level
Qualified accountant

PANDORA Global Business Services (GBS) jest częścią Pandora Group, jednej z największych na świecie marek biżuterii i odpowiada za kompleksową obsługę procesów finansowo-księgowych.

Zakres obowiązków:

  • Obsługa spółek z regionu EMEA w obszarach:
    • przygotowywania oraz składania deklaracji związanych z VAT i plików JPK VAT
    • analizy rejestrów VAT
    • przygotowywania deklaracji Intrastat
    • księgowania oraz uzgadniania podatku VAT na kontach bilansowych
    • kalkulacji kwartalnej podatku dochodowego CIT (podatek bieżący i odroczony) dla celów raportowania grupowego (z uwzględnieniem grupowej polityki cen transferowych)
    • księgowania oraz uzgadniania podatku CIT bieżącego i odroczonego na kontach księgowych
    • współpracy z doradcami zewnętrznymi w zakresie kalkulacji oraz składania rocznych deklaracji podatku CIT
    • raportowania innych podatków (WHT, lokalne podatki dochodowe)
  • Obsługa audytów wewnętrznych, zewnętrznych oraz kontroli podatkowych
  • Wsparcie projektów podatkowych w organizacji, zapewnienie ich zgodności z założonymi standardami oraz terminami
  • Współpraca z klientami wewnętrznymi oraz władzami skarbowymi

Oczekiwane kwalifikacje:

  • Od 1 do 3 lat doświadczenia w pracy związanej ze sprawozdawczością podatkową
  • Dobra znajomość Microsoft Office, a w szczególności MS Excel
  • Dobra znajomość j. angielskiego (min. B1/B2)
  • Umiejętność szybkiej nauki oraz zdolności analityczne
  • Zaletą będzie doświadczenie w pracy w międzynarodowej organizacji (rozliczanie międzynarodowych transakcji VAT)

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Kompleksową opiekę medyczną wraz z pakietem dentystycznym dla naszych pracowników i rodziny
  • Ubezpieczenie na życie
  • Kartę Multisport i program kafeteryjny, dostępne na platformie MyBenefit
  • Parking dla pracowników - po wcześniejszej rezerwacji
  • Elastyczne godziny pracy i work-life balance
  • Dzień wolny na urodziny
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w dynamicznym i międzynarodowym środowisku
  • Możliwość rozwoju swoich umiejętności poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Komfortowe warunki pracy w nowoczesnej przestrzeni biurowej