Dyrektor ds. Strukturyzowania Transakcji

Location
Warszawa
Wynagrodzenie podstawowe + premia roczna 15-20% rocznego wynagrodzenia
Posted
03 Jun 2022
Closes
03 Jul 2022
Job role
Compliance/risk
Full time
Experience level
Entry level

BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej organizacji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w rozwijającym się i nowoczesnym banku z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

Twoje główne zadania:

  • Koordynowanie i udział w procesie dotyczącym strukturyzowania transakcji kredytowych o dużym stopniu złożoności
  • Bieżące analizowanie spraw pod kątem zagrożeń realizacji przyjętego harmonogramu prac i sposobu ich mitygacji
  • Uczestnictwo w rozmowach i spotkaniach z bankami, ministerstwami, instytucjami, doradcami prawnymi i finansowymi, dotyczącymi udzielenia lub zmiany warunków transakcji kredytowej
  • Koordynowanie sporządzania opinii i rekomendacji dla organów decyzyjnych Banku dotyczących udzielenia lub zmiany warunków transakcji kredytowej
  • Nadzór merytoryczny nad udziałem pracowników w sporządzaniu opinii i rekomendacji kierowanych do organów decyzyjnych Banku, dotyczących udzielenia lub zmiany warunków transakcji kredytowej
  • Nadzór merytoryczny nad procesem monitorowania klientów w Elektronicznym Systemie Monitorowania (ESM) i sporządzaniem analiz scenariuszowych w Module Oceny Indywidualnej (MOI) - dla transakcji kredytowych
  • Uczestnictwo w prezentacji opinii i rekomendacji proponowanych rozwiązań na Komitecie Kredytowym Banku, Zarządzie Banku, Radzie Nadzorczej Banku

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe: ekonomia, finanse, bankowość, prawo
  • Doświadczenie w pracy w banku w obszarze restrukturyzacji wierzytelności – minimum 10 lat
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa w szczególności Prawa bankowego, Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania cywilnego, Kodeksu spółek handlowych, Prawa restrukturyzacyjnego, Prawa upadłościowego, Ustawy o księgach wieczystych i hipotece, Ustawy o rachunkowości
  • Znajomość zagadnień analizy finansowo-ekonomicznej przedsiębiorstw, dokumentacji kredytowej, prawnych zabezpieczeń wierzytelności, trybu dochodzenia wierzytelności
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Dobra znajomość MS Office
  • Umiejętność planowania i dobra organizacja pracy własnej
  • Dokładność, dbałość o szczegóły
  • Samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania
  • Umiejętność komunikacji i współpracy

To oferujemy:

  • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego
  • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum)
  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Ciekawą pracę poprzez uczestnictwo w strategicznych projektach banku
  • Realny wpływ na środowisko pracy poprzez możliwość podejmowania kluczowych decyzji
  • Samodzielność i odpowiedzialność w realizacji powierzonych zadań