Analityk w Zespole Financial Services Industry, Strategy and Transactions

Szczecin (PL), Lublin, Warszawa, Poznan, Gdansk, Wroclaw, Łódź
Salary
Competitive
Posted
27 Dec 2021
Closes
27 Jan 2022
Full time
Experience level
Part qualified

W Zespole Financial Services Industry świadczymy usługi wsparcia transakcyjnego dla podmiotów z sektora usług finansowych. Tworzymy multi-kompetencyjny zespół, który wspiera klientów z branży usług finansowych
w kompleksowej realizacji transakcji.

Możliwości, które na Ciebie czekają:
Członkowie naszego Zespołu pracowali na większości dużych transakcji na rynku bankowym i ubezpieczeniowym w ostatnich latach. Podczas realizacji naszych projektów często współpracujemy z biurami zagranicznymi EY
(na przykład w Wielkiej Brytanii czy Niemczech). Wachlarz naszych projektów jest bardzo szeroki i pokrywa cały cykl transakcji. Ponadto nasze projekty dotykają w swoim zakresie sfer regulacyjnych, innowacyjności, optymalizacji biznesowych. Co najważniejsze, Zespół tworzą zmotywowane, chętne do rozwoju i współpracy osoby.

Twoje główne zadania:
• Analiza rynku, trendów w obszarze usług finansowych,
• Podsumowywanie trendów/wniosków przeprowadzonych analiz w formie prezentacji Power Point lub Power Bi,
• Identyfikowanie potencjalnych szans i ryzyk związanych z inwestycją,
• Analiza historycznych danych finansowych spółek będących przedmiotem potencjalnych transakcji,
• Realizacja projektów związanych z wycenami na potrzeby transakcyjne, podatkowe i sprawozdawczości finansowej,
• Wsparcie w przygotowywaniu raportów podsumowujących wyniki przeprowadzonych prac na potrzeby klienta,
• Wsparcie w rozwoju długoterminowego portfela projektów dla klientów sektora usług finansowych.

Umiejętności, które wykorzystasz:
• Zdolności analityczne – bardzo dobra znajomość Excel, Power Point,
• Zainteresowanie i znajomość rynku instytucji finansowych, jego specyfiki, regulacji oraz bieżących trendów i wydarzeń,
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i polskiego w mowie i piśmie.

Twoje dotychczasowe doświadczenie:
• Pokrewne doświadczenie/ doświadczenie w sektorze finansowym min. 6 miesięcy
• Znajomość zasad rachunkowości instytucji finansowych,
• Dział w projektach transakcyjnych, w tym due diligence lub wycena,
• Udział w przygotowaniu materiałów na potrzeby klienta,
• Udział w projektach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Docenimy również:
• Wcześniejsze doświadczenie w pokrewnych obszarach.

Pasujesz do nas, jeśli:
Jesteś osobą zmotywowaną, proaktywną oraz umiejętnie podchodzisz do pojawiających się wyzwań. Idealna kandydatka lub kandydat jest osobą efektywnie organizującą swoją pracę, samodzielną, a także z łatwością nawiązującą i utrzymującą kontakty biznesowe.

Oferujemy:
• Możliwość udziału w projektach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, obejmującym wiodące podmioty z sektora usług finansowych,
• Pracę w zespole zmotywowanych, kreatywnych osób efektywnie wspierających Twój rozwój,
• Możliwość szybkiego przyswojenia wiedzy i jej praktycznego wykorzystania podczas prac projektowych.