Kontroler finansowy

Location
Wrocław
Salary
Competitive salary + benefits
Posted
13 May 2021
Closes
13 Jun 2021
Ref
95/05/2021/AW
Contract type
Permanent
Hours
Full time
Experience level
Qualified accountant

KONSULTANT PROWADZĄCY: AGNIESZKA WINIARZ

W Antal zajmujemy się rekrutacją do ponad 20 lat. Dzięki działaniu w 10 wyspecjalizowanych dywizjach, świetnie orientujemy się w aktualnych trendach branżowych. Precyzyjnie określamy specyfikę stanowiska, klasyfikując kluczowe umiejętności i niezbędne kwalifikacje. Naszą misją jest nie tylko znalezienie kandydata, którego kompetencje wpisują się w wymagania danego ogłoszenia, ale przede wszystkim stanowiska, spełniającego oczekiwania kandydata.

Grupa Kapitałowa z branży produkcyjno-handlowej z Centralą we Wrocławiu poszukuje doświadczonej osoby na stanowisko:

Zakres obowiązków:

Nadzór i wsparcie zespołu w przygotowywaniu wiarygodnej informacji zarządczej oraz prognoz finansowych, w tym:

  • badanie danych finansowych pochodzących z różnych źródeł, będących podstawą do tworzenia planów, wycen oraz sprawozdań i prognoz finansowych,
  • uczestnictwo w procesach budżetowania i prognozowania,
  • kontrola i ocena poprawności dokumentacji finansowej pod kątem formalnej i merytorycznej zgodności z przyjętymi normami i obowiązującymi przepisami,
  • analiza kosztów operacyjnych oraz przedstawianie rekomendacji w celu ich optymalizacji,
  • analizy majątku obrotowego spółki – m.in. weryfikacja pod kątem przestrzegania grupowej polityki rachunkowości oraz procedur wewnętrznych,
  • analiza przedsięwzięć inwestycyjnych (w tym przestrzeganie grupowej procedury inwestycyjnej),
  • analiza odchyleń na poziomie przychodów, marż i kosztów operacyjnych,
  • przedstawianie rekomendacji w zakresie działań zwiększających efektywność działalności spółek oraz ograniczających ryzyka związane z ich funkcjonowaniem,
  • weryfikacja danych raportowych ze spółek zależnych pod kątem przygotowania skonsolidowanego sprawozdania Grupy,
  • audyty wewnętrzne w spółkach zależnych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z zarządzaniem finansami lub kontrolingiem
  • Znajomość i zrozumienie procesów gospodarczych zachodzących w spółkach kapitałowych
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem)
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne
  • Kreatywność i samodzielność w poszukiwaniu rozwiązań
  • Umiejętność planowania i zarządzania czasem
  • Wysoki poziom kultury osobistej
  • Komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w dużej, stabilnej, międzynarodowej firmie
  • Udział w ciekawych projektach
  • Możliwość rozwoju w strukturach firmy
  • Niezbędne narzędzia do pracy
  • Wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i zaangażowania